Aktualności

Egzaminy poprawkowe kończące lektorat zostaną przeprowadzone zdalnie 22 lutego – studia stacjonarne i 20 lutego studia niestacjonarne. Godzinę egzaminu proszę ustalić z lektorami prowadzącymi zajęcia.

 

——————————————————————————————–

PILNA INFORMACJA DLA STUDENTÓW I ROKU STUDIÓW STACJONARNYCH II STOPNIA! (kierunki: Administracja publiczna, Ekonomia, Praca socjalna). Z uwagi na zbyt małą liczę osób w grupie języka niemieckiego grupa ta nie zostanie uruchomiona. Uprzejmie informujemy, że osoby z w/w grupy zostaną dopisane do grup języka angielskiego.

 

——————————————————————————————————————

 

Pilna informacja dla studentów kończących zajęcia lektoratowe w semestrze zimowym 2021/2021. Egzaminy kończące lektorat zostaną przeprowadzone zdalnie 1 lutego – studia stacjonarne i 6 lutego studia niestacjonarne. Godzinę egzaminu proszę ustalić z lektorami prowadzącymi zajęcia.

 

 

—————————————————————————————————

Letnia poprawkowa sesja egzaminacyjną w  roku akademickim 2019/2020 będzie trwała od 1 do 14 września. Osoby, które nie zdały egzaminu kończącego zajęcia lektoratowe w pierwszym terminie proszone są o kontakt z prowadzącym zajęcia językowe i ustalenie terminu egzaminu poprawkowego. Egzamin poprawkowy odbędzie się online.

 

————————————————————————————

 

Szanowni Państwo,
zgodnie z zarządzeniem p.o. Rektora PWSZ, dr. hab. inż. Józefa Kani, w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-COV-2 wśród członków społeczności PWSZ w Tarnowie od 12 do 31 marca br. zostaje zawieszona wszelka działalność dydaktyczna w tarnowskiej PWSZ.
W związku z powyższym, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne – w celu zapobiegania rozpowszechniania się wirusa zalecamy wszystkim Studentom i Pracownikom naszej Uczelni, aby jeśli nie jest to koniecznie ograniczyli wizyty w Uczelni .
Prosimy o załatwianie spraw ze Studium Języków Obcych w sposób zdalny
za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie i ograniczenie bezpośredniego kontaktu.

Kierownik SJO: mgr Ewa Chmielowska-Libera; ewa.libera@wp.pl;

Sekretariat SJO: dr Dorota Jagiełło-Urbanek; sjo@pwsztar.edu.pl; tel. 14 63-16-555

 

 

Studium Języków Obcych zaprasza do udziału w Konkursie Języka Angielskiego. Celem konkursu jest sprawdzenie umiejętności językowych. Konkurs polega na rozwiązaniu testu na poziomie B2+ obejmującego cztery sprawności językowe. Konkurs odbędzie się 16 maja o godz.12:00 w sali G 220. Zgłoszenia należy składać osobiście do 10 maja 2019 r. w sekretariacie SJO, pok. 328 bud. A
codziennie w godz. 8.00 – 14.00.
Przyjdź i sprawdź się! Dla finalistów przewidziano nagrody w tym możliwość zwolnienia z lektoratu i egzaminu.

W związku z błędem w podsumowaniu wyników konkursu, poniżej podajemy  ostateczną listę zwycięzców. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

WYNIKI KONKURSU – ostateczna wersja

WYNIKI KONKURSU

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa

Dodano: 24.04.2019

———————————————————–

Trwają zapisy na styczniową sesję egzaminu TOEIC L&R! Zdobywając 700 punktów możesz być zwolniony z lektoratu i egzaminu z języka angielskiego na studiach licencjackich a z wynikiem 850 na studiach magisterskich? Do egzaminu mogą przystąpić wszyscy zainteresowani zdobyciem certyfikatu językowego, który wzbogaci każde CV.

Informacje dodatkowe o sesji TOEIC.

—————————————————————————

Studium Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zaprasza na  kursy językowe dedykowane studentom i absolwentom PWSZ w Tarnowie. Proponujemy zajęcia z  języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego  i szwedzkiego w grupach  o różnym stopniu zaawansowania.

 JĘZYK ANGIELSKI, NIEMIECKI LUB FRANCUSKI

 • medyczny
 • biznesowy
 • techniczny
 • ogólny

JĘZYK ANGIELSKI 

 • przygotowanie do egzaminu TOEIC L&R

JĘZYK SZWEDZKI

 • ogólny

Każdy kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych zajęć,  spotkania 1x w tygodniu 90 min. Zajęcia rozpoczną się w  listopadzie.

CENA KURSU

250 zł/os.

 REJESTRACJA

Rejestracji należy dokonywać w sekretariacie Studium Języków Obcych,
pok. A 328, tel. 14-63-16-555 w godzinach 8:00-15:00  od 10 do 24 października 2017 r.

 WPŁATY

Opłatę za kurs prosimy wnieść do 26 października 2017 r. w kasie PWSZ
lub na konto: 17 1240 4748 1111 0000 4881 2234, w tytule przelewu proszę wpisać swoje imię i nazwisko oraz nazwę kursu a potwierdzenie przesłać na adres  kursy@pwsztar.edu.pl

https://www.facebook.com/sjo.pwsz/

Plakat

————————————————————————-

Certyfikowany egzamin z języka angielskiego TOEIC Bridge dla młodzieży 13+ w PWSZ w Tarnowie

Studium Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie ogłasza zapisy na międzynarodowy, certyfikowany egzamin z języka angielskiego TOEIC Bridge™. Egzamin dedykowany jest  młodzieży szkolnej w wieku 13+ i odbędzie się 18 października 2017 roku w PWSZ w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8 w budynku C, sala 06 o godz. 16:30.

TOEIC Bridge™ to certyfikat z ogólnego języka angielskiego dla osób na początkowych poziomach zaawansowania. Jest to egzamin z rozumienia tekstu słuchanego i czytanego. TOEIC Bridge™ mierzy znajomość języka na poziomach od A1 po B1 (wg skali CEF). Stanowi obiektywne i rzetelne narzędzie pozwalające mierzyć efekty dotychczasowej nauki i motywować do dalszego rozwijania umiejętności.

Osoby uczące się języka angielskiego na całym świecie decydują się na test TOEIC Bridge™ ponieważ:

 • testu jest zawsze zdany, wynik otrzymuje się w punktach, odpowiednio do aktualnego poziomy zaawansowania
 • TOEIC Bridge™ jest przyjazny dla uczniów
 • test sprawdza znajomość języka angielskiego skupiając się na praktycznych jego zastosowaniach
 • TOEIC Bridge™ opiera się na prawdziwych kontekstach zaczerpniętych z życia
 • potwierdza osiągniętą do tej pory wiedzę
 • wytycza kierunek w nauce
 • nie wymaga żmudnego przygotowania, można go zdać w dowolnym momencie nauki
 • wyniki egzaminy są znane w ciągu 14 dni roboczych.

KOSZT
Koszt przystąpienia do egzaminu TOEIC Bridgeto 295 zł + 26 zł certyfikat (opcjonalnie)
REJESTRACJA
Rejestracji należy dokonywać w sekretariacie Studium Języków Obcych, pok. A 328,
14-63-16-555, e-mail sjo@pwsztar.edu.pl w godzinach 8:00-15:00 od 15 do 30 września 2017 r.
WPŁATY
Opłatę egzaminacyjną prosimy wnieść do 30 września 2017 r. na konto:
17 1240 4748 1111 0000 4881 2234, w tytule przelewu proszę wpisać swoje imię i nazwisko oraz nazwę egzaminu „TOEIC Bridge” a potwierdzenie dostarczyć do sekretariatu Studium Języków Obcych, pok. A 328.

 


Poznaliśmy zwycięzców IV edycji Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Studium Języków Obcych PWSZ w Tarnowie.

Zadaniem finalistów było przedstawienie Komisji Konkursowej filmu, spotu reklamowego lub prezentacji multimedialnej pt. „MOJE MIASTO, MOJA UCZELNIA” wykonanej w dowolnej technice, w języku angielskim. I miejsce zajęła Magdalena Pochroń, miejsce II Karolina Pilas, miejsce III Ewelina Nadolnik – studentki II roku fizjoterapii. Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu językowych umiejętności.

Przypomnijmy, że walka toczyła się o tablet ufundowany przez Władze Uczelni oraz wiele innych nagród, których fundatorami byli: TEMI – Galicyjski Tygodnik Informacyjny; Linde Gaz Polska; Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie; Pearson Polska; TOYOTA KOBOS; Urząd Miasta Tarnowa; MPEC Tarnów, ETS Global. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, bez których realizacja tego przedsięwzięcia byłaby niemożliwa.

—————————————–

Studium Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie  zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie Języka Angielskiego. Konkurs przewidziany jest dla wszystkich studentów (studiów I i II stopnia) PWSZ z wykluczeniem studentów Filologii Angielskiej oraz finalistów poprzednich edycji.

Celem konkursu jest zapoznanie uczestników z pełną formułą testu TOEIC, określenie poziomu językowego wg poziomów Rady Europy (CEF) a także zdobywanie i propagowanie wiedzy na temat Miasta i Uczelni.

Zwycięzca konkursu otrzyma tablet ufundowany przez Władze PWSZ w Tarnowie. Finaliści otrzymują miedzy innymi dyplomy okolicznościowe oraz wiele innych atrakcyjnych nagród ufundowanych przez: Tygodnik Galicyjski-TEMI, Linde Gaz Polska Sp. z o.o., PWSZ w Tarnowie, Pearson, TOYOTA Kobos, Urząd Miasta Tarnowa, Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A, MPEC Tarnów S.A, ETS Global. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Rektor PWSZ w Tarnowie – dr hab. inż. Jadwiga Laska, prof. PWSZ  oraz firma ETS Global.

Plan ramowy konkursu
Plakat

 

—————————————————————–

Fotorelacja z wizyty przedstawicielki firmy ETS Global w naszej Uczelni.

———————————————————————————–

5 kwietnia br. w PWSZ w Tarnowie odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie z przedstawicielem firmy Educational Testing Service (ETS), największej organizacji testującej na świecie, lidera w tworzeniu obiektywnych i rzetelnych certyfikatów językowych i narzędzi wspomagających naukę języków obcych.

ETS jest liderem w dziedzinie oceny sprawności językowych, między innymi przy zastosowaniu testu TOEIC® najważniejszego certyfikatu językowego dla studentów, osób pracujących oraz osób poszukujących pracy, zarówno w kraju, jak i za granicą. W czasie spotkania dowiesz się:

 • Jak wygląda struktura testu i jak można się do niego przygotować
 • Jakie korzyści wiążą się ze zdawaniem testu TOEIC®
 • Jak pracodawcy postrzegają znajomość języków obcych i jakie wymagania stawiają wobec pracowników
 • Jak wygląda profesjonalne CV z TOEIC®

Spotkania informacyjne na temat egzaminu odbędą się  5 kwietnia 2017 r., godz. 8:20 i 15:20, sala 120, bud. G.

INFORMACJE O EGZAMINIE TOEIC®

Szczegóły dotyczące egzaminu TOEIC®   znajdują się na stronie ETS Global https://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Testy-i-Przygotowanie/Certyfikaty-jezykowe-TOEIC-R,

na stronie Studium Języków Obcych www.sjo.pwsztar.edu.pl oraz Kursów Języków Obcych http://kursyjezykowe.pwsz.tarnow.pl/  w zakładce egzaminy, w sekretariacie SJO pok. 328A, tel. 14-63-16-555.

Darmowy test próbny TOEIC® Online Placement: www.testujangielski.pl

 

——————————————————————-

10 marca 2017 r. w ramach Dnia Otwartego PWSZ w Tarnowie odbył się próbny egzamin TOEIC Bridge, w którym udział wzięli uczniowie z tarnowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Oto nazwiska uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z tym językowym wyzwaniem. I miejsce zajęła Kaja Wróblewska, II miejsce ex aequo zajęli Weronika Kos i Jakub Mitka, III miejsce ex aequo zajęły Magdalena Karaś i Paulina Wójcik. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

——————————————————————-

Studium Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zaprasza do wzięcia udziału w organizowanym po raz pierwszy teście próbnym TOEIC Bridge skierowanym do młodzieży szkolnej w wieku 13+, który odbędzie się 10 marca 2017 r. w ramach Dnia Otwartego PWSZ w Tarnowie.

Ideą przedsięwzięcia jest upowszechnienie wśród młodzieży szkolnej informacji
o certyfikowanych egzaminach językowych przeprowadzanych przez ETS Global.

TOEIC Bridge, który chcemy zaproponować tarnowskiej młodzieży to obiektywne
i rzetelne narzędzie pozwalające mierzyć efekty dotychczasowej nauki i motywować
do dalszego rozwijania umiejętności.

Szczegółowe informacje na temat egzaminu znajdziecie Państwo pod linkami

http://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Testy-i-Przygotowanie/Certyfikaty-jezykowe-TOEIC-R/TOEIC-Bridge

http://sjo.pwsztar.edu.pl/egzaminy/          

https://www.facebook.com/sjo.pwsz/

Zgłoszenia uczestników przyjmujemy mailowo do 7 marca do godz. 15:00 na adres sjo@pwsztar.edu.pl przy użyciu karty zgłoszenia uczestnika. Tytuł maila: TOEIC Bridge – zgłoszenie uczestnika.

Ilość miejsc ograniczona (max. 30 osób) decyduje kolejność zgłoszeń.

Test zostanie przeprowadzony 10 marca w godz. 13:00-15:00 w sali 120 budynek G,
I piętro, na który uczestnicy zgłaszają się 15 minut przed jego rozpoczęciem. Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną.

Wyniki testu zostaną ogłoszone najpóźniej 15 marca 2017 r., dla pierwszej trójki przewidziano dyplomy i drobne upominki.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin testu próbnego egzaminu TOEIC Bridge

Karta uczestnika